Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla Aurelii Szwajkowskiej

Z największą przyjemnością informujemy, że Aurelia Szwajkowska otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki. Znalazła się w gronie najlepszych uczniów z całego kraju, którzy uzyskali to wyróżnienie.

Aurelia od pierwszej klasy obecności w naszej szkole wyróżnia się wybitnymi umiejętnościami w dziedzinie języka polskiego. W drugiej klasie otrzymała tytuł laureatki Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W klasie trzeciej uzyskała tytuł laureatki Olimpiady Filozoficznej. W klasie czwartej uczestniczy w zajęciach na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ponadto otrzymała wiele stypendiów i uczestniczyła w programach dla zdolnej młodzieży. Angażuje się także w przedsięwzięcia i uroczystości szkolne: jest min. współtwórczynią tegorocznego Narodowego Czytania.

„Aurum” po łacinie oznacza złoto i powiązanie tego kruszcu z imieniem Aurelii jest zupełnie nieprzypadkowe. Za sukcesami Aurelii stoi bowiem cały szereg „złotych cech”: ogromny talent, wielka pasja, ambicja, ale także – niespotykana pracowitość. Jako społeczność II LO czujemy dumę z jej obecności w naszej szkole.