„Nieletni wobec prawa” – spotkanie z Sędzią Arturem Lipińskim

27 marca 2023 r. uczniowie z klasy kryminalistyka i nauki pokrewne oraz humanistyczna z elementami prawa, wzięli udział w spotkaniu z Arturem Lipińskim, Sędzią II Wydziału Karnego i Rzecznikiem Prasowym Sądu Okręgowego w Krośnie, znanego z serialu paradokumentalnego „Sąd Rodzinny” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Organizatorem spotkania było działające w uczelni Koło Naukowe Karnistów „LEX”.

Spotkanie pt. „Nieletni wobec prawa” było podzielone na dwie części. W pierwszej Sędzia Artur Lipiński omówił zagadnienia związane z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, kodeksem karnym oraz kodeksem rodzinnym i opiekuńczym. Ponadto przybliżył słuchaczom wykonywany zawód sędziego. W drugiej części odbył się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli zadawać pytania dotyczące problematyki nieletnich oraz zawodu sędziego.