Klasy dwujęzyczne i Noc Anglistów na URz

W piątkowy wieczór 24 listopada br. uczniowie klas dwujęzycznych II LO wzięli udział w warsztatach na URZ w ramach ogólnopolskiej Nocy Anglistów. To wieczór pełen wykładów, warsztatów i prezentacji – stacjonarnych i online.

Pierwsze wydarzenie „Eponyms. Eponimy” poprowadził dla nas dr Marcin Kudła. Nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w rozwiązywanie zadań z eponimami. Następnie udaliśmy się na warsztaty dr Łukasza Barcińskiego p.t. „Śladami ,Wielkiego Gatsbiego’. Francis Scott Fitzgerald w Rzeszowie”. Prowadzący w ciekawy sposób przedstawił nam zawiłości tłumaczeń literackich. Uczniowie chętnie weszli w rolę tłumaczy i zmierzyli się z tłumaczeniem wybranych cytatów.

To był wieczór pełen emocji, pracy twórczej i językowych wyzwań.Uczniowie mieli też okazję zaobserwować jak wyglądają sale i zajęcia na uniwersytecie.

Tekst i zdjęcia pochodzą z konta Facebook szkoły