Rusz po zdrowie — wszystko zaczyna się w głowie

12 kwietnia w naszej szkole odbyła się konferencja naukowa „Rusz po zdrowie — wszystko zaczyna się w głowie”, która zwyczajowo łączy się z dniami otwartymi. Gościliśmy zatem prelegentów z uczelni, koła naukowe dietetyków i kryminologów, ale także ósmoklasistów z nauczycielami.

Plan konferencji był bardzo bogaty: p. Urszula Binduga (WSiZ) przybliżyła obecnym sposoby na recykling, który można zastosować w kosmetyce, prof. Paweł Zaguła (Urz) opowiedział o prawidłowym nawadnianiu (co wcale nie oznacza prostego — pij wodę). Na zabranych ósmoklasistów czekała także część warsztatowa: pokaz kuchni molekularnej, licznych porad dietetycznych, wystawa zwierząt i wiele, wiele innych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także konkurs kulinarny przygotowany przez klasy pierwsze naszego LO. Zadaniem konkursowym było przygotowanie stoiska z potrawami na wylosowany wcześniej motyw przewodni: określonego owocu lub warzywa. Uczniowie poradzili sobie — dosłownie — wyśmienicie! Potrawy cieszyły i oko i podniebienie, a profesjonalne jury wyłoniło najlepsze klasy. Konkurs ten miał uświadomić obecnym, że zdrowie na talerzu wcale nie jest takie trudne, jak się wydaje, a na pewno może być przepyszne.

Bez wątpienia ten dzień w kalendarzu imprez naszej szkoły zaliczamy do bardzo udanych.

Zapraszamy do fotorelacji.