Wycieczka klasy 1cd i 1e na Chorwację

W trakcie trwającej od 8 do 14 czerwca wycieczki odwiedziliśmy wiele pięknych miejsc na Węgrzech i w Chorwacji. Naszą podróż rozpoczęliśmy od pobytu w hotelu Afrodyta w Zalakaros, gdzie korzystaliśmy z basenów z wodą termalną, jacuzzi i sauny. Dużym atutem hotelu były również smaczne posiłki serwowane w formie bufetu szwedzkiego.

Jedną z pierwszych atrakcji było zwiedzanie jezior Plitwickich , które zachwyciły nas krystalicznie czystą wodą, licznymi wodospadami i piękną przyrodą. Nastepnego dnia przejechaliśmy Riwierą Makarską , podziwiając malownicze widoki wybrzeża Adriatyku. Zwiedziliśmy także stare miasto i port w Dubrowniku , poznając historię oraz wyjątkową architekturę tego miejsca.

Niezapomnianym przeżyciem był sześciogodzinny Fish Picnic – rejs statkiem połączony z poczęstunkiem rybnym , w jego trakcie odwiedziliśmy półwysep Peljesac (gdzie mieliśmy czas na plażowanie) oraz wyspę Hvar. Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie Splitu i Trogiru – miast pełnych zabytków i śródziemnomorskiego klimatu.

Odwiedziliśmy również Park Narodowy Krka, słynący z malowniczych wodospadów. Dodatkową atrakcją był rejs statkiem po parku , podczas którego mogliśmy podziwiać piękno okolicznej fauny i flory.

Naszą bazą noclegową w Chorwacji był Drvenik. Każdego dnia po powrocie z wycieczek, po smacznym posiłku, odpoczywaliśmy na plaży w pobliskiej zatoce lub spacerowaliśmy po malowniczych zakątkach tej nadmorskiej miejscowości.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń , pozwoliła poznać piękno i historię Chorwacji a także niesamowicie zintegrować się z kolegami i koleżankami z klasy.

🇭🇷